نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و گردو چندلر – گردو اسرائیلی و خرید نهال گردو و نهال گردو چندلر – قیمت نهال گردو – نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو خوشه ای و نهال گردو پیوندی

09151742482-05138846027
نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر

تاریخ انتشار : 2020/10/16

میتوان گفت نهال گردو چندلر یکی از بهترین ارقام نهال گردو در ایران و جهان شناخته می شود و نیز پرفروش ترین نوع گردو در آمریکا می باشد. این رقم گردو در کالیفرنیا آمریکا توسعه داده شده است. حتما میدانید که گردو چندلر یکی از با کیفیت ترین نوع کردو ها میباشد و با توجه به کیفیت بالایی که دارد بیشترین کشت را در باغهای کشور آمریکا به خود اختصاص داده است . و یکی از خصوصیاتی که گردو چندلر دارد این است که از همان ابتدای کاشت شروع به تولید گردو می کند.

"<yoastmark

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر یکی از ارقام گردو ارزشمند است که گاها دیده شده به آن گردو پایه کوتاه و نیمه کوتاه می گویند و این بخاطر نوع رشد درخت می باشد . البته این گردو تقریبا به گرما و سرما حساس نیست.و بهترین دما برای برای این نهال گردو 12 تا 36 درجه می باشد. همچنین طبق تجربه تیم نهال لند و تحقیقانی که انجام داده این نهال گردو و درخت گردو در برابر آفات پایداری خوبی را از خود نشان میدهد و کمترین آسیب را در مقابل آفت ها می بیند.

با توجه به اینگه تمامی متقاضی های نهال گردو که به نهال لند تماس میگیرند اولین دغدغه آنها این است که گردو در فصل بهار دچار سرمازدگی نشود و در مقابل سرما مقاوم تر باشد که این نهال تقریبا در مقایسه با دیگر ارقام گردو مقاوم ترین در مقابل سرمازدگی میباشد و البته این گردو از ارقام گردو دیر گل است . اما توجه داشته باشید که گرمای بالای 36 درجه (10 ساعت از شبانه روز) باعث سوختگی برگ درخت میشود.

چند نمونه از مزایای گردوی چندلر

  • پوسته نازک با مغز گردو پری دارد.
  • مغز گردو به به راحتی از پوسته آن جدا شده.
  • معمولا دارای مغز سفید و روشن است

اگر میخواهید که یک باغ گردو را دایر کنید و سالانه محصول بیار با کیفیت و البته با مقدار زیادی را برداشت کنید همین حالا از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

نهال گردو چندلر

شماره تماس جهت خرید نهال گردو و مشاوره خرید نهال چندلر :

09120248112

چندلر از پرطرفدارترین گونه های درخت گردو است که توسط داشگاه کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا توسعه یافته است. این نمونه در سال های اخیر به دلیل کیفیت و بهره وری خوبی که دارد، محبوبیت خاصی بین باغداران دارد. در ادامه قصد داریم به بررسی نهال گردو پیوندی چندلر بپردازیم، با ما همراه باشید.

درخت گردوی چندلر

درخت گردو می تواند یک منظره زیبا، با سایه ای وسیع و ثمری ارزشمند داشته باشد، از این می تواند انتخابی مناسب برای سرمایه گذاری بزرگ یا کوچک باشد. این درخت برگ ریز برای رشد به نور خورشید کافی و خاک مرطوب نیاز دارد.
درخت گردوی چندلر گونه ای بسیار پربار است و بیشتر شاخه های جانبی آن مولد اند و بازده بسیار بالایی دارند. به طوریکه در اولین سالی که درخت چندلر را بکارید شروع به تولید گردو می کند. گردوی چندلر آجیلی بزرگ، با پوستی نازک و مغز روشن است. کیفیت پوست و رنگ مغز آن از فاکتورهای تعیین کننده قیمت گردو است، به طوریکه گردوهایی با مغز روشن تر، قیمت بالاتری دارند. مغز گردوی چندلر به راحتی از پوست آن جدا شده و به دو نیم تقسیم می شود.
درخت گردوی چندلر تا ارتفاع 15 متر رشد می کند، اما از آنجایی که نیاز به هرس دارند، معمولا در ارتفاع های کمتر تا 5 متر نگهداری می شوند.
چندلر از درختانی است که گلدهی و برگدهی آنها دیر انجام می شود. همین موضوع یک مزیت برای این درخت محسوب می شود، چرا که بدین ترتیب برگ های درخت کمتر در برابر جانوران، سرمازدگی، سوختگی قرار می گیرد.
درخت پیوندی گردوی چندلر طول عمری برابر با طول عمر درختان گردوی معمولی دارند و می توانند 100 سال یا بیشتر عمر کنند. این درختان را با توجه به شرایط محیط می توانید حدود ماه آبان بکارید.

نهال گردو پیوندی چندلر

گاهی اوقات به دلیل شرایط نامناسب محل کاشت، یا به منظور بهبود خصوصیات درخت آنها را پیوند می زنند. پیوند درخت گردوی چندلر جوان و نابالغ می تواند گزینه بهتر و موفق تری نسبت به نمونه های مسن تر برای پیوند باشد. بهترین زمان برای انجام عملیات پیوند فصل پاییز، یعنی درست زمانی است که برگ های نهال گردو پیوندی چندلر می ریزد.
درخت گردو چندلر دارای ریشه ای است که مستقیما به سمت پایین و در عمق زمین رشد می کند و تنه درخت گردو چندلر نیز مستقیم و رو به آسمان می رود. این ویژگی باعث می شود در بین زدن این درخت، دقت زیادی به کار ببرید.
اگر زمینی که قصد کاشت نهال گردو پیوندی چندلر در آن را دارید، از رطوبت کافی برخوردار نیست، بهتر است به مدت سه روز قبل از کاشت، مرتبا آبیاری کنید و پس از آن نیز به هیچ وجه اجازه ندهید ریشه نهال گردو چندلر خشک شود.

نکاتی برای کاشت نهال گردو پیوندی چندلر

همانطور که بیان شد این درخت در سال اول کاشت میوه می دهد، اما برای حفظ انرژی درخت و بهره وری بیشتر در سال های آینده، بهتر است که در 3 سال اول میوه ها را قطع کنید. این بدین معناست که گردوها را قطع کرده و اجازه ندهید روی درخت رشد کنند. با این کار اجازه می دهید که درخت به جای تولید گردو، انرژی خود را صرف رشد تنه و ریشه های خود کند و به درخت قوی و پایدارتری تبدیل شود و در درازمدت کارایی بهتری داشته باشد. بعد از گذشت 3 سال می توانید از گردوهای چندلر لذت ببرید. پس از این مدت میزان گردوها افزایش می یابد و این روند تا 10 سال ادامه دارد و بعد از آن در همان سطح باقی می ماند. در شرایط ایده آل و در صورت نگهداری استاندارد بعد از 10 سال، می توان سالانه بین 30 تا 40 کیلوگرم گردو از هر درخت چندلر برداشت کرد.
بهتر است برای کاشت نهال گردو چندلر از سیستم آبیاری قطره ای نیز استفاده کنید. همچنین بهتر است محل کاشت را با حصار های فلزی احاطه کنید تا درختان را از آسیب ها و حیوانات وحشی حفظ کنید.
بهتر است نهال گردو پیوندی چندلر را در فواصل 5*7 متر بکارید. این کار می تواند امکان حرکت ماشین آلات را بین درختان فراهم کند. همچنین توجه داشته باشید که به مدت یک سال پس از نشاندن نهال، به آن کود ندهید. علاوه بر این بهتر است برای انجام عملیات پیوند و کاشت نهال گردو پیوندی چندلر از چند نفر کمک گرفته و این کار را به تنهایی انجام ندهید.
همچنین بهتر از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و وضعیت خاک محلی که برای کاشت درختان در نظر دارید را تجزیه تحلیل کنید.

جمع بندی
کاشت نهال گردو پیوندی چندلر می تواند نهایتا به ایجاد درخت گردویی با شکوه و تنومند با گردوهای مغذی و خوش و طعم بیانجامد. در این مطلب قصد داشتیم به بررسی ویژگی های نهال گردو پیوندی چندلر بپردازیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفیده بوده باشد. با استفاده از اطلاعات بالا می توانید نسبت به تهیه و کاشت نهال گروی پیوندی چندلر اقدام کنید. در ادامه اگر قصد این گونه از درخت را دارید، بهتر است از مشاوره متخصصان در زمینه کشاورزی استفاده کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.