نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و گردو چندلر – گردو اسرائیلی و خرید نهال گردو و نهال گردو چندلر – قیمت نهال گردو – نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو خوشه ای و نهال گردو پیوندی

09151742482-05138846027
نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی

تاریخ انتشار : 2020/11/22

گردو دارای نژاد های و گونه های متفاوتی بوده که هر کدام به لحاظ ویژگی و باردهی و نوع محصول با دیگری متفاوت است. نهال گردو اسرائیلی را می توان به عنوان یک گونه ارزشمند از گردو ها با بهره وری بالا و کاملا اقتصادی به شمار آورد که پرورش آن در شرایط اقلیمی کشور ما نیز امکان پذیر است.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسراییلی اقلب به صورت خوشه ای بوده و یکی از دلایل پر ترفدار بودن این نهال گردو در بین باغداران میواه دهی فراوان این نهال گردو می باشد.
از ویژه ترین مواردی که اکثر باغداران و کشاورزان به آن علاقه مند هستند دیر گل بودن گردو و همچنین پر بار بودن گردو است و نکته بسیار مهم نهال گردو اسراییلی زود بازده بودن آن است و لازم بذکر است که در شاخه گردو اسرائیلی در زمان باردهی 5 تا 25 عدد گردو به صورت خوشه ای رشد می کند.

نهال گردو خوشه اسرائیلی

نهال گردو خوشه اسرائیلی از ارقام گردو پایه کوتاه است که باردهی بسیار خوبی دارد و این خود یکی از مزیت های ویژه نهال گردو اسراییلی در مقایسه با دیگر انواع گردو می باشد.
برگ های نهال گردوی اسراییلی کشیده به رنگ سبز پر رنگ است و میوه گردوی اسرائیلی بیضی شکل و اندازه میوه کوچک تر از دیگر ارقام است.
درخت گردوی اسرائیلی از عمر بالایی برخوردار است که این ویژگی باعث شده آن را به یکی از ارقام اقتصادی تبدیل کند.
مغز گردو اسرائیلی از مغزهای با کیفیت است که طعم و مزه آن باعث شده این میوه به یک محصول صادراتی شود. حتما میدانید که از مغز گردو به عنوان پادشاه مغز ها یاد می کنند و از میان دیگر انواع مغز ها رتبه سوم خشکبار را در جهان توانسته کسب کند.

"<yoastmark

نهال گردو اسرائیلی

از ویژگی های نهال گردو اسرائیلی هرچه بگوییم کم است . از دیگر ویژگی های این نهال گردو این است که پس از کاشت نهال گردو اسراییلی از سال دوم کاشت آغاز به باردهی می نماید و میزان بار آن هر ساله افزایش پیدا می کند.
نهال گردو اسراییلی از جمله درختانی می باشند که در مناطقی با آب و هوای معتدل و سردسیر می توانند از رشد چشمگیر و ایده آلی بهره مند گردند. و این نهال تا دمای منفی 10 درجه نیز مشکلی پیدا نمیکند.
در رابطه ای نام این گردو باید بگوییم از آنجا شکل گرفت که گردو خوشه ای اسراییلی در دهه 1350 توسط اسراعیلی ها به مرکز تحقیقات باغبانی کرج اورده شد و از انجا تکثیر یافت.

خرید نهال گردو اسرائیلی

اگر میخواهید اقدام به خرید نهال گردو اسراییلی و یا احداث باغ گردو با نهال اسرائیلی نمایید و حتی قبلا اقدام به یکی از موارد بالا کرده اید و میخوادی در رابطه با نحوه هرس، کود دهی و دیگر مواردی که ارتباط مستقیم با باردهی درخت دارد را مطلع شوید با ما تماس بگیرید و کارشناسان ما همواره آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان هستند.
نهالستان نهال لند تولید کننده نهال گردو خوشه اسراییلی در کشور آماده ارسال و نهال گردو خوشه اسرائیلی به تمامی مناطق ایران می باشد.
لیست قیمت نهال گردو بذری اصلاح شده رقم اسراییلی پاکوتاه ، نهال گردو اسراییلی پاکوتاه را میتوانید با یک تماس از ما بخواهید . شما میتوانید در هر فصل از سال و یا زمان که میخواهید اقدام به سفارش و پیش خرید نهال گردو اسراییلی نمایید.

نهال گردو اسراییلی

نهال گردو اسراییلی

 

گردو دارای نژاد های و گونه های متفاوتی بوده که هر کدام به لحاظ ویژگی و باردهی و نوع محصول با دیگری متفاوت است.گردو اسرائیلی را می توان به عنوان یک گونه ارزشمند از گردو ها با بهره وری بالا و کاملا اقتصادی به شمار آورد که پرورش آن در شرایط اقلیمی کشور ما نیز امکان پذیر است. این نژاد از گردو حدود 40 سال قبل وارد کشور ما شد و تاکنون به خوبی با آب و هوا و اقلیم ایران هماهنگ شده است. معمولا کاشت گردو اسرائیلی به علت دیرگل بودن در مناطق سردسیر ایران طرفدار دارد.

گردو اسرائیلی

نهال گردو اسراییلی اغلب به صورت خوشه ایرشد کردهباردهی بالایی دارد. همین امر کاشت گردو اسرائیلی را نزد باغداران محبوب کرده است. یک ویژگی بارز دیگر، برای نهال گردو اسرائیلی وجود دارد و آن ویژگی دیرگل بودن است. در واقع همین دیرگل بودن این نهال موجب می شود در اوایل فصل بهار که هوا هنوز برای شکوفه ها خنک است، شکوفه ندهد و شکوفه ها از سرما محفوظ بمانند و دردمایی مناسب تر جوانه بزنند و به محصول تبدیل شوند. ویژگی دیرگل بودن، نهال گردو اسرائیلی را به نهالی پربازده تبدیل کرده است.به طوری که در هر هکتار در سال 4.5 تن محصول برداشت می شود. یک نکته بسیار مهمدیگر درباره نهال گردو اسراییلی زود بازده بودن آن است و لازم بذکر است که در هر شاخه گردو اسرائیلی در زمان باردهی 5 تا 25 عدد گردو به صورت خوشه ای رشد می کند. معمولا فصل برداشت محصول اوایل شهریور ماه است.

نهال گردو خوشه اسرائیلی

نهال گردو خوشه اسرائیلی از ارقام گردو پایه کوتاه است که باردهی بسیار خوبی دارد و این خود یکی از مزیت های ویژه نهال گردو اسراییلی در مقایسه با دیگر انواع گردو می باشد.
برگ های نهال گردوی اسراییلی کشیده به رنگ سبز پر رنگ است و میوه گردوی اسرائیلی بیضی شکل و اندازه میوه کوچک تر از دیگر ارقام است.
درخت گردوی اسرائیلی از عمر بالایی برخوردار است که این ویژگی باعث شده آن را به یکی از ارقام اقتصادی تبدیل کند.
مغز گردو اسرائیلی از مغزهای با کیفیت است که طعم و مزه آن باعث شده این میوه به یک محصول صادراتیتبدیل شود. حتما میدانید که از مغز گردو به عنوان پادشاه مغز ها و غذای مغز یاد می کنند و از میان دیگر انواع مغز ها رتبه سوم خشکبار را در جهان توانسته کسب کند.

نهال گردو اسرائیلی

از ویژگی های نهال گردو اسرائیلی هرچه بگوییم کم است . از دیگر ویژگی های این نهال گردو این است که پس از کاشت نهال گردو اسراییلی از سال دوم کاشت آغاز به باردهی می نماید و میزان بار آن هر ساله افزایش پیدا می کند. معمولا درخت گردو اسرائیلی از 30 تا 60 سالگی بیشترین میزان باردهی خود را دارد.
نهال گردو اسرائیلی می تواند تا دمای منفی 10 درجه سانتیگراد را تحمل کند و دچار هیچ مشکلی نشود.
در رابطه با نام این گردو باید بگوییم از آنجا شکل گرفت که گردو خوشه ای اسراییلی در دهه 1350 توسط اسرائیلی ها به مرکز تحقیقات باغبانی کرج اورده شد و از انجا تکثیریافت. در واقع خواستگاه اصلی این گردو سرزمین های اشغالی است.

خرید نهال گردو اسرائیلی

اگر میخواهید اقدام به خرید نهال گردو اسراییلی و یا احداث باغ گردو با نهال اسرائیلی نمایید و حتی قبلا نسبت به خرید یا احداث باغ اقدام کرده ایدبو قصد دارید در رابطه با نحوه هرس، کود دهی و دیگر مواردی که ارتباط مستقیم با باردهی درخت دارد، مطلع شوید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان هستند.
با خرید نهال گردو اسرائیلی از نهال لند با خیال آسوده برای احداث باغ سرمایه گذاری می کنید. زیرا نهال های موجود در نهالستان ما تحت نظارت مستقیم متخصصان و مهندسان کشاورزی و گیاه پزشکی قرار می گیرد و عاری از هرگونه بیماری و یا آفت رشد می کند و در سالم ترین و قوی ترین شرایط تقدیم مشتریان نهال لند می گردد.
وجه تمایز نهال های موجود در نهال لند با سایرین سالم بودن شرایط رشد و نگهداری و استفاده از تجهیزات به روز و هم چنین ارائه مشاوره تا زمان باردهی نهال می باشد.
نهالستان نهال لند تولید کننده نهال گردو خوشه اسرائیلی در کشور آماده ارسال و نهال گردو خوشه اسرائیلی به تمامی مناطق ایران می باشد.
لیست قیمت نهال گردو بذری اصلاح شده رقم اسرائیلی پاکوتاه ، نهال گردو اسراییلی پاکوتاه را میتوانید با یک تماس از ما بخواهید . شما میتوانید در هر فصل از سال و یا زمان که میخواهید اقدام به سفارش و پیش خرید نهال گردو اسراییلی نمایید.
اگر فکر احداث باغ گردو را در سر می پرورانید همین الان با شماره های۰۲۱۴۴۷۶۷۹۶۰ و ۰۹۱۲۰۲۴۸۱۱۲تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس در صفحه تماس با ما را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

در ادامه این مقاله مجدد نگاهی کلی به مبحث گردوی اسرائیلی خواهیم داشت:

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی، از گروه نهال های اصلاح شده است که اصالت آن به اسرائیل برمی گردد و در سال 1350 به مرکز تحقیقات باغبانی کرج وارد شد. نهال گردو اسرائیلی به دلیل خصوصیات مثبتی که دارد مورد توجه باغداران است.
از جمله بازدهی اقتصادی از سال سوم کاشت و دیر گل دادن است که باعث می شود در مقابل سرمای بهار مقاومت داشته باشد.
درخت گردو اسرائیلی، باردهی خود را از سال اول شروع می کند ولی از نظر اقتصادی، از سال سوم کاشت به باردهی اقتصادی خواهد رسید.

ویژگی های نهال گردو اسرائیلی

این رقم از گردو بسیار پر بازده و تجاری است. به علاوه مغز پر و پوست نازک (کاغذی) از دیگر ویژگی های مورد توجه در این نوع از نهال گردو می باشد.
نکته جالب این است که چربی گردوی اسرائیلی نسبت به انواع دیگر گردو بیش تر است. هم چنین طعم و کیفیت بسیار مطلوبی را دارد و به دلیل بازار پسند بودن آن ارزش صادراتی نیز دارد؛ رنگ مغز گردوی حاصل از این رقم، سفید شیری است.
نام دیگر این نوع از نهال گردو، نهال گردو تخم مرغی است؛ علت این نام گذاری، شکل میوه ها می باشد که شبیه فرم تخم مرغ و بیضوی شکل است.
در هر خوشه ی درخت گردو اسرائیلی 6 الی 24 گردو رشد خواهد کرد؛ بنابراین گاهی به آن گردو خوشه ای اسرائیلی گفته می شود.
نهال گردو اسرائیلی مناسب کاشت و پرورش در مناطق سردسیر و معتدل است و در این شرایط آب و-هوایی رشد چشمگیری خواهد داشت. بنابراین می توان گفت که شرایط آب و هوایی ایران در گروه کشورهایی قرار می گیرد که برای کاشت نهال گردو اسرائیلی مناسب است.
البته باید در نظر داشت که تحمل سرما و مقاومت در برابر خشکسالی، برای نژادهای متفاوت یکسان نیست، بنابراین بهتر است که باغداران قبل از اقدام به خرید نهال گردو اسرائیلی، در مورد سازگاری هر گونه با شرایط آب و هوایی منطقه اطلاعات کافی را به دست بیاورند.
ارتفاع مناطق مناسب برای کاشت نهال گردو اسرائیلی، 500 تا 2000 متر از سطح دریا است.
باردهی درخت گردو اسرائیلی در سن 5 تا 6 سالگی 20 کیلو گردو است و به طور متوسط در هر هکتار می تواند تا 5/8 تن باشد. یک درخت گردو به طور معمول بیش تر از 30 کیلو گردو را نمی تواند تحمل کند اما بعضی از باغداران اظهار داشته اند که از درخت گردو اسرائیلی توانسته اند تا 60 کیلو گردو نیز به دست آورند.
ارتفاع این گیاه از 7 تا 15 متر و بسته به شرایط آب و هوایی گاهی بیش تر است.
عمر اقتصادی درخت گردو اقتصادی مانند انواع دیگر درخت گردو بالا است (حداقل 100 سال)، البته در صورت رعایت شرایط و اصول در کاشت و نگه داری از آن، این مدت بیش تر نیز می شود.

شرایط کاشت نهال گردو اسرائیلی

اولین و مهم ترین مرحله برای کاشت یک نهال، ایجاد بستر مناسب برای آن است؛ بهترین خاک برای کاشت این نوع از گردو، انواع خاک های شنی و لومی است که زهکشی مناسبی دارند، و هم چنین بهتر است که خاک از نوع اسیدی باشد.
برای کاشت نهال های اسرائیلی به دلیل متراکم بودن این رقم از گردو، باید فاصله بین نهال ها 8 متر باشد که به ازای هر هکتار 156 اصله نهال گردو خواهد بود.؛ در مورد عمق چاله ها نیز 30 تا 60 سانتی-متر مناسب است (عمیق بودن گودال حفر شده باشد می شود که سیستم ریشه قوی تر شود).
مناسب ترین فصل نیز جهت کاشت نهال گردو اسرائیلی، فصل پاییز است.
درجه حرارت مناسب برای رشد و تکامل این نهال، 9 الی 12 درجه سانتی گراد است.
نیاز سرمایی برای کاشت نهال گردو بسته به نوع آن بین 300 تا 1500 ساعت دمای 0 تا 7 درجه است.
در مورد کوددهی رقم اسرائیلی باید گفت که نوع کود باید با توجه به نتیجه ی آزمایش خاک تعیین شود، تا مناسب ترین کود را که عناصری را که خاک از نظر داشتن آن ها فقیر است تأمین کند.

آبیاری نهال گردو اسرائیلی

در مورد آبیاری نهال گردو اسرائیلی، باید دقت شود که آب مورد نیاز این درخت در فصل های پاییز و زمستان، از طریق باران تأمین می شود زیرا اگر آبیاری بیش تر از نیاز درخت باشد منجر به سرمازدگی و فساد ریشه درخت خواهد شد؛ اما در فصل تابستان، نیازمند به آبیاری بیش تری است زیرا آبیاری کم باعث خشک شدن درخت می گردد.
لازم است که در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد، هر 10 روز یک بار اقدام به آبیاری نمود. در ماه های تیر، مرداد، شهریور و مهر نیز هر 7 روز آبیاری کافی خواهد بود.
زمان برداشت محصول و هرس کردن درخت گردو اسرائیلی
برداشت محصول در نهال های گردو اسرائیلی، روزهای آخر شهریور شروع می شود و تا اواخر آذر ادامه دارد.
بهترین زمان جهت هرس نهال گردو اسرائیلی، پاییز و بعد از برداشت محصول است؛ این کار به از بین بردن شاخه های اضافی و رشد طبیعی جوانه های جدید منجر خواهد شد. هرس کردن نیز به دو صورت انجام می شود: هرس فرم دهی و هرس باردهی.
رقم گرده افشان
برای رسیدن به محصولی مناسب، بهتر است از گرده افشان برای این نوع از نهال گردو کمک گرفت؛ که در این زمینه نهال گردو خوشه انگوری مناسب خواهد بود.

جهت خرید نهال گردوی اسرائیلی با ما تماس بگیرید