نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و گردو چندلر – گردو اسرائیلی و خرید نهال گردو و نهال گردو چندلر – قیمت نهال گردو – نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو خوشه ای و نهال گردو پیوندی

09151742482-05138846027
علت سوختگی برگ درخت گردو چیست

علت سوختگی برگ درخت گردو چیست

تاریخ انتشار : 2021/12/26

علت سوختگی برگ درخت گردو چیست : نهال گردو برای اینکه به ثمر برسد؛ نیاز به مراقبت های خاص دارد. پرورش درخت گردو، مستلزم تخصص کافی در این زمینه می باشد. توجه داشته باشید اگر درخت گردو به هر دلیلی دچار آسیب شد؛ در صورت نداشتن دانش کافی ممکن است محصول خود را ازدست داده و خسارت های زیادی متحمل شوید.

علت سوختگی برگ درخت گردو

باغداران و کشاورزانی که قصد پرورش نهال گردو را دارند؛ باید قبل از شروع کار حتما درباره مراقبت و پرورش انواع نهال گردو پیوندی، کاغذی، تویسرکان و غیره اطلاعاتی بدست بیاورند. یکی از شایع ترین آسیب هایی که درخت گردو دچار آن می شود؛ سیاه شدن یا همان سوختگی برگ ها می باشد. زمانی که متوجه سوختگی برگ شدید، باید ابتدا علت را بررسی کرده و با توجه به آن، به درمان بپردازید. درمان به موقع و سریع سیاه شدن برگ درخت گردو، مانع از ضررهای مالی کلان می شود. با ما همراه باشید تا به دلایل سوختگی برگ درخت گردو بپردازیم.
• آبیاری بدون برنامه و بیش از حد، یکی از دلایل سوختگی برگ ها می باشد. همانطور که می دانید آبیاری منظم تاثیر بسیاری در رشد و پرورش نهال گردو دارد ولی اگر بیش از حد نیاز، درختان آبیاری شوند؛ بعد از مدتی دور برگ ها سیاه شده و می‌ریزند.
• کود یکی از عناصر مهم در باردهی نهال گردو می باشد. البته کیفیت کود استفاده شده بسیار مهم است. متاسفانه توجه نکردن به این موضوع و به کار بردن کود نامرغوب یکی از علت های سیاه شدن برگ می باشد. وجود بیش از حد عنصر بور در خاک و کود، باعث ایجاد لکه‌های قهوه ای روی برگ می شود. برای حل این مشکل، کافیست از آب شیرین یا از مواد کاهش دهنده غلطت استفاده کنید.
• جالب است بدانید درختان هم مانند انسان ها بیمار می شوند. یکی از دلایل سوختگی برگ درخت گردو، بیماری آنتراکنوز می باشد. علت این بیماری، همان برگ های زرد افتاده در پایین درخت می‌باشد. برای جلوگیری از این بیماری پیشنهاد می کنیم حتما این برگ ها را جمع کرده و بسوزانید یا شخم بزنید.
• بیماری بلایت یکی دیگر از بیماری های رایج در درخت گردو می باشد. این بیماری اگه سریع درمان نشود، نه‌تنها موجب سیاه شدن برگ ها می گردد بلکه باعث سیاه شدن پوست سبز گردو نیز می شود. زمینه این بیماری، باکتریایی است و باید سریع درمان های لازم انجام شود تا از بروز خسارات های جبران ناپذیر جلوگیری گردد.
• یکی دیگر از دلایل سیاه شدن برگ درختان، سرمای بهاره است. این سرما بی خبر علاوه بر سوختگی برگ ها بر باردهی درخت گردو هم تاثیر می گذارد. به همین دلیل اکثر کشاورزان با تجربه خود را برای سرمای بهاره آماده می کنند. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری ازاین مشکل از کودهای حاوی پتاسیم، آمینو اسید و فسفر استفاده نمایید.
• گرمای شدید و طاقت فرسا در فصل تابستان یکی دیگر ازعلت های سوختگی برگ درخت گردو می‌باشد. دلیل این مشکل در فصل تابستان، آبیاری نامناسب و قرار گرفتن در معرض مستقیم تابش خورشید است.
پرورش انواع نهال گردو از جمله نهال گردو پیوندی، نهال گردو کاغذی و نهال گردو تویسرکان جز پر سود ترین کسب و کار ها محسوب می شود. برای خرید بهترین نهال گردو حتما از طریق نهالستان های معتبر اقدام نمایید تا از کیفیت و باردهی خوب خیالتان راحت باشد.

علت سوختگی برگ درخت گردو چیست؟

علت سوختگی برگ درخت گردو چیست

علت سوختگی برگ درخت گردو چیست

در صورتی که در رابطه با این مقاله سوالی دارید و یا نیاز به راهنمایی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید . همچنین ما ارائه دهنده بهترین ارقام نهال گردو هستیم و همواره آماده ارائه انواع نهال گردو و ارسال به سراسر کشور هستیم.