نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و نهال گردو چندلر در نهال لند

نهال گرود و گردو چندلر – گردو اسرائیلی و خرید نهال گردو و نهال گردو چندلر – قیمت نهال گردو – نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو خوشه ای و نهال گردو پیوندی

09151742482-05138846027
بهترین زمان کود دهی به درخت گردو

بهترین زمان کود دهی به درخت گردو

تاریخ انتشار : 2021/12/30

نهال گردو برای حداکثر باردهی نیاز به مراقبت های ویژه دارد. یکی از فاکتور های که در افزایش باردهی تاثیرگذار می باشد؛ کود دهی است. باغداران علاوه بر تهیه کود مرغوب، باید بهترین زمان کوددهی درخت نهال گردو را نیز بدانند. توجه به این فاکتور ها شما را در داشتن محصولات باکیفیت و مرغوب کمک می نماید. با هما همراه باشید تا بهترین زمان کود دهی به درخت گردو را به شما بگوییم.

بهترین زمان کود دهی به درخت گردو

بهترین زمان کود دهی به درخت گردو

بهترین زمان کود دهی به درخت گردو

میوه درخت گردو سرشار از مواد مغذی می باشد و مصرف آن برای سلامت بدن بسیار مفید است. هم چنین بازار فروش خوبی در ایران و سایر کشورها دارد و به همین جهت صادرات آن یک کسب و کار پرسود محسوب می شود. باغداران عزیز برای اینکه بتوانند بهترین و باکیفیت ترین محصولات را برداشت کنند؛ باید یک برنامه غذایی کامل و منظم داشته باشند.
یکی از عوامل موثر در میزان باردهی و کیفیت میوه گردو، زمان کوددهی می باشد. کود سرشار از مواد مغذی است که به رشد و پرورش بهتر نهال گردو بسیار کمک می کند. مطمئنا خاک به تنهایی مواد ضروری برای رشد نهال گردو را ندارد و به همین دلیل استفاده از کودهای مناسب حائز اهمیت است.
در سال های اولیه رشد نهال گردو، کوددهی بسیار مهم می باشد؛ زیرا تغذیه صحیح و منظم نهال گردو در سال های اول در میزان محصول دهی بسیار تاثیر گذار است. زمانی که ریشه درخت گردو قوی باشد، مطمئنا میوه های باکیفیت تر و مرغوب تری برداشت می شود. بهترین زمان برای کوددهی، قبل از شکوفه دادن می باشد. در این دوره، درخت گردو برای رشد به بهترین مواد نیاز دارد.
دلیل اهمیت دانستن زمان کوددهی
در قسمت قبل در مورد بهترین زمان برای کوددهی اشاره کردیم. شاید این سوال برایتان پیش آماده که چرا داشتن یک برنامه غذایی برای درخت گردو مهم می باشد. با یک مثال ساده به اهمیت این موضوع می پردازیم. همانطور که انسان ها برای داشتن بدنی سالم باید علاوه بر مصرف وعده های مقوی، برنامه منظمی نیز داشته باشند.
درختان هم از این موضوع مستثنی نیستند. زمانی که به صورت منظم و دقیق به نهال گردو رسیدگی کنید؛ مطمئنا در آینده ثمره آن را خواهید دید. باغداران و کشاورزان محترم که تجربه کافی در این زمینه را ندارند؛ می توانند با مراجعه به نهالستان های معتبر، ضمن خرید باکیفیت ترین انواع نهال گردو ازجمله نهال گردو کاغذی، نهال گردو پیوندی و نهال گردو تویسرکان، مشاوره های لازم را در زمینه داشتن برنامه غذایی علمی دریافت نمایند.
چرا نهال گردو به عناصر مقوی تری نیاز دارد؟
جالب است بدانید درخت گردو نسبت به سایر درختان به غذای کامل تر و مقوی تری نیاز دارد. شاید دلیل این موضوع، خواص و ارزش غذایی بالای میوه گردو می باشد. گردو حاوی ویتامین ها، اسید چرب و مواد معدنی مفید است؛ از این رو تغذیه کامل و منظم برای برداشت این میوه مغذی بسیار اهمیت دارد.
باغداران عزیز توجه فرمایند که استفاده از کودهای مرغوب و درجه یک در تقویت خاک بسیار مهم می باشد. هم چنین قبل از کاشت، باید خاک از نظر مرغوبیت بررسی شود تا نهال گردو بتواند در بهترین شرایط رشد نماید.

بهترین زمان کود دهی به درخت گردو

جهت خرید نهال گردو با ما تماس بگیرید